چگونه از در همین شرایط منطقه ای که هستیم از فرصت ها کسب درآمد کنیم ؟

son in mountain

جهان هستی سرشار از منابع و نعمت هاست ، اما این منابع و نعمت ها را تنها افرادی می توانند ببینند و به آن ها دسترسی داشته باشند ، که وجودشان را باور کنند . چگونه ممکن است چیزی را که باور نداریم بتوانیم ببینیم و به آن دسترسی داشته باشیم . این اتفاق هر گز نخواهد افتاد حتی اگر در دل آن منابع و ثروت ها خوابیده باشیم .

مهم نیست الان در چه شرایطی از جامعه فرهنگ جغرافیا و شرایط مالی قرار داشته باشیم ، مهم این است که چقدر منابع و داشته ها و نعمت هایی که همین الان در دسترس داریم و می توانیم از آنها استفاده کنیم را ببینیم .

من همواره به دنبال پیدا کردن و توجه بر نعمت های زندگی ام هستم ، چون این تمرکز بر نعمت ها باعث می شود که هم توجه ام را بر روی محدودیت ها بردارم و هم توجه ام را بر روی فرصت ها و نعمت های زندگی معطوف کنم . و این موجب دیده شدن نعمت های بیش تر در زندگی ام می شود و تنها با توجه بر نعمت هاست که می توانیم فراوانی آن ها را باور کنیم و ایده های مناسب را دریافت کنیم .

شاید شما هم شنیده باشید چه بسیار افراد که در نهایت فقر مردند در حالی که پولشان از پارو بالا می رفت و وقتی دیگران بر بالای سر جنازه مرده این افزاد در خانه اش وارد شدند ، متوجه شدند که در حالی مرده که بالش و رخت خواب زیر سرش پر از پول بوده .

بی پولی فقر نیست ، ندیدن نعمت ها و حرص و طمع و باور به کمبود نهایت فقر است .

پرتو دوازده

هر کدام از ما در جهانی زندگی می کنیم که به یک اندازه به نعمت ها دسترسی داریم . هرکدام از ما در محیط و منطقه جغرافیایی زندگی میکنیم که شاید فکر کنیم هرگز جایی که زندگی می کنیم پتانسیل درآمد زایی و ارزش خلق پول و ثروت را ندارد ف اما این نگرش نگرش افراد ذهن فقیر است .

همیشه فرصت برای ثروت هست ، همیشه باران رحمت جهان هستی در حال باریدن است و دریای نعمت های الهی همیشه سرشار است و فرصت های برای ثروتمند تر شدن و خلق ارزش پول بیش ت و بیش تر می شود . اما تنها آن هایی که به این فراوانی و نعمت ها باور داشته باشند می توانند به آن دسترسی پیدا کنند .

برای درک بهتر این موضوع باید بگویم فردی که تشنه است ولی باورش این است که آب نیست ، او حتی اگر لب ساحل دریا هم زندگی کند نمی تواند اب را ببینید و در مقابل کسی که به وجود آب ایمان داشته باشد ، حتی اگر در بیابان هم زندگی کند از زیر سنگ هم که شده آب پیدا می کند . نمونه این حرفم صدها و صدها چاه و قنات هایی است که انسان در دل بیابان حفر کرده است .

چه کسی میتواند باور کند که در بیابان هایی که فرسنگ ها و کیلیومتر از از دریا فاصله دارد ، بتوان به آب دسترسی داشت ، بدون اینکه نیاز باشد یک قدم به سمت دریا حرکت کرد .

دسترسی به نعمت ها تنها زمانی محقق می شود که به وجودش باور داشته باشیم .

پرتو دوازده

حال شاید شما هم فکر میکنید که منطقه ای که در آن زندگی می کنید شرایط ایجاد ثروت در آن مهیا نباشد و چنین چیزی یک توهم است . مثل توهم پیدا کردن آب در بیابان ، اما من به شما می گویم می شود ، همانطور که آب در بیابان پیدا شد.

چقدر شهر ها و روستاهای دورافتاده ای را می توانم به شما معرفی کنم که حتی یک نفر هم از کنار آن رد نمی شد ، اما الان گردشگران برای حضور در آن سرو دست و پا می شکنند .

کشور دبی ، همسای ای قابل تامل برای من و شماست . همین دبی که تا همین چند سالی پیش بیابانی خالی از سکنه بیش نبود . چه اتفاقی افتاد که الان به یکی از پر آوازه ترین فطب های گردشگری تبدیل شده است . یا برخی از روستا های شمال کشور که حتی زمانی یک ماشین از کنار آن رد نمی شد ، الان چه اتفاقی افتاده که حمان مکان ها را برای یک شب اقامت از روز ها قبل باید رزو کرد .

کمی نزدیک تر می شویم . اگر به خیابان اصلی نزدیک شهر خود شوید متوجه می شوید که دکه ها و ایستگاه ها و مغازه هایی و یا رستوران های جاده ای برای سواری های عبور توسط مردم ساخته شده که نیازهایی مثل آب و یخ و عذای کامیون ها و ماشین های عبوری را تا مین می کند .

سوال اینجاست که این ها قبلا کجا بوده اند ؟ چرا قبلا هیچ یک از این ها نبوده ؟ چه اتفاقی افتاده که این تغییرات ایجاد شده ، چه اتفاقی افتاده که رستورانی در یکی از رویستا های شمالی کشور به اسم رستوران خاور خانم ، یکی از پر مشتری ترین رستوران های کشور می شود که هر مشتری باید ساعت ها توی صف نوبت غذایش بایسد ، در حالی که قبلا هیچ کس از آن روستا رد نمی شد و یا خریدی نمی کرد ولی حالا رستورانی پر از مشتری دارد .

پاسخ این است آنهایی که توانستند نعمت های خود را و پتانسیل های سرمایه گذاری آنجایی که زندگی می کنند را ببینند ، به ایده هایی هدایت شدند که از همان جا و در همان مکانی که هستند به ثروت و پول و د آمد دسترسی پیدا می کنند . با همان شرایط و همان امکانات .

یک خبر خوب ، هنوز دیر نشده است . این فرصت نیز در اختیار شما قرار داده شده است . همه انسان ها به یم اندازه به نعمت ها و مواهب الهی دسترسی دارند. شما هم در همان جایی که زندگی می کنید می توانید فرصت هایی را بیابید و بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید . و از فرصت ها کسب درآمد کنید .

ایجا در سایت پرتو دوازده فضایی را ایجاد کرده ایم تا شنا بتوانید آن فرصت ها را به نمایش بگذارید و ایده های پول ساز خود را مطرح کنید تا سرمایه گذاران مجذوب ایده های شما برای سرمایه گذاری در این فرصت ها شوند ، هنوز دیر نشده ، همین الان شروع کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید