چرا سرمایه گذاری در بخش گردشگری معنوی و الهی است ؟

travelers-in-persepolisshiraz

در واقع از نگاهی میتوان گفت که همه حوزه هایی که بر روی آن سرمایه گذاری می شود مهم هستند و قطعا از برکات بسیار بالایی بر خوردار نیز هستند . قطعا سرمایه گذاری در هر حوزه ای مثلا سلامت یا ارتباطات یا صنعت و یا تکنولوژی هر کدام به سهم خود بخش مهمی از نیاز ها را بر طرف می کند ، اما در این نوشته میخواهیم با هم چند دلیل مهم را بررسی کنیم که چرا سرمایه گذاری در بخش گردشگری معنوی و الهی است .

قبل از اینکه به توضیح سرمایه گذاری در گردشگری و الهی و معنوی بودن آن بپردازیم نیاز است تا مفهوم مناسب تری از الهی و معنوی بودن داشته باشیم . از نگاهی می توان معنوی وبودن و الهی بودن را اینگونه دید که صرفا در عبادت کردن و نماز خواندن و یا ذکر یک سری عبارات و کلمات جای نمی گیرد بلکه چیزی فراتر از یک ذکر زبانی است .

معنویت در عمل اتفاق می افتد نه در بیان یکی سری عبارات صرفا زیبا و درست .

پرتو دوازده

معنوی بودن به این معنی است زیرا ، از پس آن برکات بی شماری نیز مثمر ثمر می شود . معنویت به این دلیل که انجام یک کار الهی و معنوی ، بیش از صدها نتایج عالی و سود آور در پس آن ایجاد می شود . معنویت از این جهت که کاری مانند تابش نور خورشید و بخشش پرتوهایش به زمین تشنه ی نو است . معنوی است به این معنی که مثل جاری کردن آبی بر روی زمین تشنه است . و معنوی است به این جهت که مثل کاشتن بذری است که در نهادش جنگلی انبوه نهفته است .

هربخش از صنعت گردشگری مانند بذری است که نیاز به آب و پرتوهای درخشان خورشید دارد تا جوانه بزند و رشد کند و نتایجش به ثمر بنشیند . صنعت گردشگری تشنه ی سرمایه گذاری است . تشنه سرمایه گذارانی است که آن را آب دهند و به اندازه کافی او را در معرض نو پرتوهای خود قرار دهند .

صنعت گردشگری تشنه ورود افراد جسور ، شجاع ، جاه طلب و با ذهنی ثروتمند است تا این باغ پر برکت را به ثمر بنشانند . افرادی که واقعا خواهان تغییر و بهبود شرایط فعلی خود هستند . حوزه گردشگری مناسب ترین حوزه برای سرمایه گذاران جوان و هم سرمایه گذاران زبده است .

برکاتی که از پس سرمایه گذاری در گردشگری پدیدار می شود ، اگر تمام دریا ها مرکب شوند و تمام درختان قلم شوندباز نمی توان نوشتن موهبت های آن را به پایان رساند . صنعت گردشگری و سرمایه گذاری در آن معنوی و الهی است زیرا ، مهم ترین اتفاقی که ایجاد می کند ، خلق ارزشی واقعی به نام پول است . این یک سرمایه گذاری و موفقیت چند جانبه است .

هر سرمایه گذاری مقدس و معنوی است . وسرمایه گذاری در صنعت گردشگری از اهمیت بسیار بالایی دارد . زیرا در این بین تنها عومال اجرایی در آن سود و بهرمند نمی شوند بلکه حتی افرادی هم که هیچ دخالتی در این مسیر نداشته باشند از مواهب آن به ناخوداگاه بهره من می شوند .

بلند ترین ارزشی که می توان ایجاد کرد ، خلق پول و سود است .

پرتو دوازده

ارزشی که با سرمایه گذاری در بخش گردشگری اتفاق می افتد ، تفییر باورهای یک جامعه است . سفر ، جابه جایی ، ورود ایده ها و تفکرات جدید ، انسان های جدید ، اتفاقات و شرایط جدیدی را ایجاد می کند که باورهای غالب هر جامعه را تغییر میدهد . فراموش نکنیم در هر شرایطی که هستیم و در هر موقعیتی اجتماعی و زندگی که هستیم ، نتایجی از نوع باورهایمان را تجربه می کنیم ، پس اگر از هر طریقی این باورها تغییر کند ، خود به خود شرایطی را که در حال تجربه آن هستیم نیز تغییر می کند .

اگر افکار نو و ایده های جدید و نگرش های جدید را در خود ایجاد کنیم شرایط جدیدی را تجربه می کنیم و اگر همه جامعه به چنین منبعی از نگرش های جدید دست پیدا کنند کل آن ها از این موهبت تغییر بهره مند می شوند .

کافی است به شهر هایی که توریست پذیر هستند نگاهی بیاندازیم ، متوجه می شویم که رشد درآمدی و مالی مردم آن منطقه خیلی بیش تر از شهرهایی است که دور از دسترس گردشگران قرار گرفته است . در حالی که همان شهر تا قبل از توسعه صنعت گردشگری اش یکی از کشورهایی بوده که بدترین شرایط را در بین کشورهای همسایه اش داشته .

برای درک بهتر این موضوع بهتر است نگاهی به وضعیت اقتصادی و شرایط رفاهی و اجتماعی و فرهنگی کشورهایی مثل ترکیه ، امارت متجده عربی ، دبی ، کشور عمان و قطر قبل از توجه به حوزه گردشگری و بعد از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بیاندازیم و بعد تفاوت های قبل و بعد از این سرمایه گذاری را به وضوح می توانیم تشخص دهیم .

همواره توریست ها و گردشگران ایده های جدید و باورهای جدید را با خود حمل می کنند و همچون قاصدگی سوار بر باد آن باورهای ایمانی و نو را برای اهالی آن شهر و دیار به ارمغان می آورند و موجب نو شکوفایی دوباره هر ملتی می شود .

هر گردشگر حاملی از باورهای جدید و ایده های نو برای تغییرات جدید است .

پرتو دوازده

سرمایه گذاری در بخش گردشگری معنوی و الهی است زیرا موجبات رفاه را ایجاد می کند . سطح تفکر عمومی جامعه تغییر پیدا می کند و مقاومت های انسانی در برابر تغییرات جدیدی که سرمایه گذاران می خواهند در آن ایجاد کنند به شدت کم می شود .

صنعت گردشگری اولین پایگاه سرمایه گذاری هر سرمایه گذاری است که باید در آن قدم بگذارد . در کشورهایی که صنعت گردشگری بسیار بیش تر از کشورهای دیگر می باشد ، استقابل مردم از ورود سرمایه گذاران جدید برای سرمایه گذاری های جدید بسیار بیش تر است . در واقع گردشگری موجی از همسویی برای تغییرات جدید در هر جامعه ای را ایجاد می کند .

شما هم می توانید در این مسیر الهی قدم بردارید و از همین الان شوع کنید ، و ببینید که افرادی را که با گام های درست در این صنعت قدم برداشتند چگونه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کردند که حتی خودشان هم در خواب و رویاهایشان به آن فکر نمی کردند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید