لطفا ایده های خود را نفروشید بلکه آنها را اجرا کنید .

Investment Bridge

اگر شما در صد سال پیش زندگی می کردید و به اطرافیانتان می گفتید که می خواهم وسیله ای درست کنم که بشود با آن پرواز کرد ، به احتمال زیاد شما را هم مانند برادرا رایت ، گراهامبل ها و ادیسون ها ، شما را دیوانه و یا بیمار خطاب می کردند . و یا اگر به انها می گفتید من دستگاهی را می شناسم که با آن می توان در هر جایی و هر آبی را با آن تصویه و تمیز کرد ، احتمالا شما را به ارتباط داشتن با جن ها یا موجودات فرا زمینی متهم می کردند .

اما اکنون و در این زمان می بینیم که همان ایده هایی که در صد سال پیش بنظر مضحک ، احمقانه ، خطرناک و یا غیر عملی به نظر می رسیدند ، زندگی بشیریت را بطرز شگفت انگیزی بهبود بخشیده و یا به جرات می توانم بگویم نسل بشر را از رویارویی با حوادث طبیعی که ممکن بود ازبین ببرد را نجات بخشیده است .

شما تنها زمانی می توانید به ایده هایتان عمل کنید که به آنها ایمان داشته باشید .

پرتو 12

هرکدام از ما در هر لحظه از زندگی به هر چیزی که نگاه کنیم صد ها و صد ها ایده در آن و نسبت به آن موضوع به ذهنمان می رسد ، اول از اینکه چنین و چنان ایده ای به ذهنمان خطور کرده خیلی خوشحال می شویم اما این خوشحالی برای بسیار از افراد دوام چندانی ندارد ، شاید در کمتر از همان 30 ثانیه اول از ایده خود و ادامه فکر کردن به آن منصرف شوند .

خیلی از افراد شرایط کنونی خود را با شرایطی که در ذهنشان دارند ، مقایسه می کنند و چون هیچ شباهتی به آنچه که در ایده هایشان فکر می کنند ، ندارد ، قید آن ایده ها را می زنند ، غافل از اینکه ، اجرا کردن آن ایده ها هستند که شرایطی را که در ذهن دارند را ایجاد می کند ، اما نمی دانم چرا خیلی ساده این موضوع را فراموش می کنند ، شاید به این خاطر است که توجه شان بر روی کمبود ها و نشدن هاست .

اما تنها افرادی ایده های خود را عملی می کنند و موفق می شوند ، که قدم های دست و از توان و امکاناتی که در همان لحظه دراند برای شروع و عملی کردن ایده هایشان استفاده می کنند . قطعا توجه کردن به چیزهایی که نداریم نمی تواند گره ای از مسائل ما را حل کند که که بتوانیم ایده های نوین خود را با انها پیاده کنیم .

توجه نکردن به ایده ها یعنی مرگ تدریجی رویاها

پرتو 12

همانطور که گفتم دلیل اصلی این موضوع این است که فردی که ایده ی خلاقانه ای به ذهنش خطور می کند ، اولین اقدامی اشتباهی که می کند این است که شرایط کنونی خود را با آنچه که در قالب ایده و خلاقیتی به ذهنش خطور کرده مقایسه می کند و وقتی می بیند شرایط کنونی اش با شرایطی که از ای ایده بدست می آورد همخوانی ندارد ، خیلی سریع دلسرد شده و دست از ادامه ایده پردازی در آن موضوع را بر می دارد .

این اتفاق هم برای من و هم برای شما بارها و بارها اتفاق افتاده است ، اما به راستی راه کار آن چیست ؟ چطور می شود ایده هایی که در ذهن داریم را دیگر نادیده نگیریم . چطور می شود آن تصویر نهایی که از ایده هایمان عملی شده اند را در زندگی واقعی تجربه کنیم .

تنها یک راه برای این مسئله وجود دارد و ان هم این است که به ایده هایتان عمل کنید ، حداقل یک قدرم برای به اجرا در آوردن آن بردارید . هر ایده ای پتانسیل بسیار بالایی دارد ، فقط باید به آن عمل شود ، بهبود یابد ، چکش کاری شود و دوباره و دوباره و دوباره اینکار انجام شود .

ایده های بزرگ ، با قدم های کوچک محقق می شوند .

پرتو دوازه

مهمترین اشتباهی که افراد در اجرای ایده هایشان دارند این است که ، از همان روز اول می خواهند ، ایده های خود را دقیقا به همان شکلی که در ذهنشان است را پیاده سازی کنند ، اما این نکته را فراموش می کنند ، که هیچ ایده ای به یکباره در ذهن خطور پیدا نکرده که حالا بخواهد به یکباره و با همان یکی دو تلاش اول محقق شود .

ایده های ما محصولی از تجربه های ما تحلیل های درونی ما ، برداشت های ما و مجموعه ای از ایده های بهبود یافته است .

تازه خود همین ایده ای که قصد به اجرا در آوردنش را داریم ، ایده نهایی نبوده و باز هم جای بهبود و بهتر شدن دارد . پس این چه انتظاری است که می خواهیم همتانن اول نتیجه مطلوب را کسب کنیم .

عمل به ایده ها تا ظهور نتایج ، نیازبه صبر ف مداومت و ایمان دارد .

پرتو 12

هیچ ایده ای از همان روز اول کامل نبوده . شما به ایده ها در تکنولوژی های مختلف توجه کنید . ایده هایی که برای تولید برق استفاده می شده را بایده های تولید برق امروزی را مقایسه کنید .

در گذشته از چندین نیروگاه برای تولید برق یک خانه و یا یک محله استفاد می شد ه ، اما حالا دیگر به هیچ نیروگاهی نیازی نیست و هر خانه تنها با داشتن چند صفحه از سلول های خورشیدی و سولار می تواند بصورت نا محدود برای خود برق داشته باشد .

یا گوشی های موبایل امروزی را با گوشی های دو دهه گذشته مقایسه کنید ، تفوت ایده هایی که در طراحی و ساخت آن ها به کار رفته را ببینید . همه این تغییرات نتایج حاصل از عمل به ایده ها همراه با بهبود مستمر و همیشگی بوده است و گرنه چنین نتایجی حاصل نمی شود .

ایده ها تا زمانی خوب هستند که همواره بهبود یابند .

پرتو 12

ما در سایت پرتو دوازده شرایطی را ایجاد کرده ایم تا هرکس که بخواهد و برای ایده هایش ارزش قائل است ، ایده های و برنامه های عملی خود را مطرح کند تا سرمایه گذارانی که می خواهند بر روی پتانسیل ها و فرصت های موجود سرمایه گذاری کنند به شما و ایده هایتان دسترسی داشته باشند . ایده های خود را جدی بگیرید زیرا هر ایده شما یک بذر است و در دل هر بذری جنگلی نهفته است . خیلی مهم است بذرتان را کجا می کارید .

پس برای کاشت ایده های خود همین امروز قدمی عملی اما کوچک را برای به اجرا در آوردن ایدهایتان بردارید ، می توانید اولین قدم را در همین جایی که هستید شروع کنید و اگر باوردارید که ایده هایتان ارزشمند است ، آنها را در اختیار سرمایه گذاران بگذارید تا رویاهایتان به حقیقت بپوندد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید